Aktivita - Vydání červených knih

je závěrečnou etapou projektu, ve které budou vydány červené seznamy. Červený seznam ohrožených druhů dřevin ČR bude vydán knižně v nákladu 300 ks.

Dále bude knižně vydán Červený seznam ohrožených druhů lužních lesů BR Dolní Morava. Vzhledem k rozsahu bude tvořen třemi samostatnými knihami (vyšší rostliny, bezobratlí, obratlovci). Každý díl červeného seznamu bude vydána v nákladu 300 ks.

Červený seznam ohrožených druhů ŠLP Křtiny bude vydán v elektronické podobě na CD. CD s červeným seznamem bude vydáno v nákladu 300 ks.

Kromě povinných výtisků předávaných knihovnám v souladu se zákonem bude vydání červeného seznamu zdarma poskytnuto AOPK, regionálním muzeím v oblasti jižní Moravy, biologicky zaměřeným univerzitám, zahradnickým a lesnickým školám a zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti.